Test tlačiarne TwoTrees Bluer

Test tlačiarne TwoTrees Bluer

Test tlačiarne TwoTrees Bluer

Tlačiaren je bezpochybne zabalená perfektne. Ani jedna z častí tlačiarne nebola žiadnym spôsobom poškodená.

Skladanie skeletu nebolo vôbec náročné, zostavenie skeletu by preto mala zvládnuť aj menej technicky zdatná osoba. Mne osobne jej skladanie zabralo asi hodinu. V jej zostavení vám veľmi pomôže dobre popísaný a illustrovaný návod v anglickom jazyku.

Používanie a tlač

Tlačiareň má vstavanú veľmi dobre prehľadnú dotykovú LCD obrazovku, ktorá sa velmi ľahko používa a jej čitateľnosť je veľmi dobrá. Obslužné menu tlačiarne je velmi intuitívne a priehľadné aj po vložení SD karty s viaccerými modelmi. Menu by dokázala použit aj osoba ktorá skúsenosti s tlačou nemá. "BLUER" má po zostavení velmi robustú konštrukciu ktorá nepodlieha vybráciám.
Tlačiareň dokáže udržať leveling hotbedu veľmi dobre aj po niekoľkých (12-13) vytlačených modelov som leveling nemusel znova nastavovať. Čo by som však uvítal pri tlačiarni tohto kalibru ako je táto je auto bed leveling ktorú tlačiareň žial nemá.
Prekvapí 2x ventilátorom na tlačené modely ktoré zaisťujú velmi rýchle chladenie už vytlačeného filamentu. Pri tlači je pomerne tichá, počuť iba extruder ktorým je vybavený (iba pri retracte) a ventillátor zdroja.
Tlačiareň je hlučnejšia iba pri homingu, vtedy počuť vŕzganie a škrípanie závitovej tyče na Z ose.

Kvalita tlače je velmi dobrá, tlačiaren stopy nevynecháva a to ani pri vyššých rýchlostiach tlače. (80mm/s+)

Tlačiareň by som hodnotil ako velmi ľahko použitelnú, vhodnú pre začínajúcich nadšencov, ale svojou preciznosťou a rýchlosťou, veľkosťou tlačovej plochy nesklame ani skúsených použivatelov.

Autor recenzie : Peter Balogh

Aká je vaša reakcia na článok?

like
2
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0